Brak pluginu Flash
Promocje

Przy zamówieniu bieżni w  2015 roku proponujemy Państwu w cenie produktu dodatkowy pokrowiec zabezpieczający przed nadmierną utratą ciepła.

Kontakt

HYCON Sp. z o.o.
80-299 Gdańsk
Barniewicka 104
Tel: +585 540 260
Tel: +604 633 333
Mail:
 
O hydroterapii
Bieżnie wodne HYCON to wyjątkowe i w pełni profesjonalne, innowacyjne produkt do rehabilitacji pacjentów i treningu sportowców w wodzie.
Zostały zaprojektowane i zbudowane w Polsce z myślą o naszych osobach starszych, osobach z ograniczoną sprawnością ruchową (w tym dzieciach) oraz sportowcach. W tym celu stworzyliśmy bieżnię konkurującą cenowo i wyprzedzającą technologicznie wiele podobnych światocych produktów.

Hydroterapia jest najlepszą drogą, jaką można obrać w rehabilitacji, walce z nadwagą i treningu kondycyjnym. Nasze bieżnie mogą być wykorzystywane w leczeniu zapalenia stawów, dysplazji, porażeń, a także w ortopedii, neurologii, podnoszeniu wydolności sercowo-naczyniowej, profilaktyce wzmacniania więzadeł i rozwoju masy mięśniowej.

Bieżnia dziecięca doskonale sprawdza się w reedukacji chodu dzieci z porażeniem mózgowym. Przykładem może być Centrum Intensywnej Terapii OLINEK w Warszawie, gdzie łączona jest terapia w kombinezonach Therasuit i Theratogs z terapią w wodzie.

Terapia w wodzie może być stosowana tuż przed i szybko po zabiegu chirurgicznym. Pozwala na wczesną interwencję i szybszy czas rekonwalescencji pacjenta.

Opór wody usprawnia cały narząd ruchu, zmniejsza sztywność stawów. Daje większe korzyści z ćwiczeń, wydłuża krok, jednocześnie minimalizuje ból, zwiększa przepływ krwi u pacjentów. Wypór wody zmniejsza względny ciężar ciała, co redukuje obciążenie stawów. Dzięki temu z ćwiczeń na bieżni wodnej mogą korzystać osoby starsze, cierpiące na zwyrodnienia stawów, jak i bardzo młode, w trakcie rozwoju, gdzie inne rodzaje terapii nie są jeszcze wskazane.

Bodźce jakie oddziałują podczas ćwiczeń w basenie nie są możliwe do uzyskania w żaden inny sposób. Ćwiczenia wykonuje się w wodzie o głębokości dobranej do pacjenta, najczęściej powinna ona sięgać do brzucha, ewentualnie klatki piersiowej. Terapię w wodzie indywidualnie dobierasię do stanu zdrowia, a efektywna terapia w wodzie trwa do 30 minut.

Oferowane przez nas urządzenia cechują wyjątkowe połączenie funkcjonalności i kompaktowej budowy. Szczególnie są polecane dla ośrodków rehabilitacyjnych, których ze względu na ograniczenia lokalowe nie mogą sobie pozwolić na wybudowanie basenu.